Lednem startuje sezóna pro pěstitele chilli. Začíná ideální čas pro setí semínek extra pálivých odrůd. Mrkněte na jednotlivé odrůdy chilli papriček a pěstební sety pro pěstitele. ;)

Chilli sazenice Scotch Bonnet red 1ks

Neohodnoceno
 
Akce Efekt lupa
  • 1 z 2
 

Velice pálivá odrůda chilli tvaru lampionků původem z Jamajky. Dosahuje pálivosti 150-300 000 SHU, tedy do běžného jídla stačí přidat jen malou část plodu. Doporučujeme ji pěstovat ve skleníku nebo za oknem. Jasně červené plody jsou začerstva pěkně křupavé a mají vynikající ovocnou chuť. Jsou nepostradatelnou přísadou karibské kuchyně. Papričky plně dozrávají po 100 dnech zrání na rostlině.

Dostupnost Vyprodáno.
120 Kč
Kód produktu 1500
Značka CHILLIMAT
Webová stránka značky chillimat.cz
Kategorie SAZENICE CHILLI PAPRIČEK
 

ka týdnů.

Pěstování papriček Scotch Bonnet

Pro dosažení nejvyšší pálivosti papriček je třeba zajistit zrání na teplém místě (optimum 22 - 25 °C) po dobu tří měsíců. Ideální je skleník, postačí ale i okno na jih během letních měsíců. Zálivka pravidelná, pro pěstování použijte běžný pěstitelský substrát, který občasně přihnojujte. V květináči ji můžeme pěstovat i několik let, přezimovat by měla v pokojové teplotě. Při pěstování v teple domova nezřídka plodí i dvakrát ročně.

Rostlina dorůstá v závislosti na velikosti květináče až 100 cm a má asi čtyřcentimetrové plody. První plod se doporučuje utrhnout ještě před dozráním - rostlina mu zpravidla věnuje příliš mnoho energie a následující plody by jinak byly menší.

POZOR: Pamatujte, že tato paprička je opravdu velice pálivá. V žádném případě by ji neměly konzumovat děti. Paprička má velmi tenké stěny a při kontaktu s pokožkou může dojít k velmi silnému podráždění. Stejně tak se vyhýbejte kontaktu s očima.