Lednem startuje sezóna pro pěstitele chilli. Začíná ideální čas pro setí semínek extra pálivých odrůd. Mrkněte na jednotlivé odrůdy chilli papriček a pěstební sety pro pěstitele. ;)

Sazenice Tam Jalapeno 1ks

Neohodnoceno
 
Akce Efekt lupa
 

Popis plodu: Až 3 cm široký a 10 cm dlouhý lusk papriky je masivní, silnostěnný. Oproti běžným papričkám má značnou váhu užitné hmoty. Hladové však asi nezasytí, protože nemůžeme očekávat, že by tato pálivá paprika nahradila pšenici nebo rýži. Dozrává z tmavě zelené do lesklé červené. Je válcovitého tvaru s tupou špičkou a jsou zavěšené na silném stonku. Chutná zeleninově, zpočátku sladce. Později se projeví decentní pal, který je mírný a nezaskočí ani palem neotužilé.

Dostupnost Vyprodáno.
Běžná cena 110 Kč
Ušetříte 11 Kč (–10 %)
99 Kč
Kód produktu 1551
Kategorie Mírně pálivé Chilli
 
  • Popis plodu: Až 3 cm široký a 10 cm dlouhý lusk papriky je masivní, silnostěnný. Oproti běžným papričkám má značnou váhu užitné hmoty. Hladové však asi nezasytí, protože nemůžeme očekávat, že by tato pálivá paprika nahradila pšenici nebo rýži. Dozrává z tmavě zelené do lesklé červené. Je válcovitého tvaru s tupou špičkou a jsou zavěšené na silném stonku. Chutná zeleninově, zpočátku sladce. Později se projeví decentní pal, který je mírný a nezaskočí ani palem neotužilé.
  • Popis rostliny: Jalapeno Senorita je střední asi 70 cm vysoká odrůda. Jedná se o ucelený keřík pálivé papriky se silnými zelenými větvemi, které na konci roku u kmínku dřevnatí. Má větší vejčité listy posazené dále od klínku internody. Jsou světle zelené s výraznou žilnatostí. Květy jsou tradičně pro jalapena bílé a tato odrůda vyniká jejich velikostí.
  • Nároky na pěstování: Je zajímavé, že Jalapeno Senorita velice dobře reaguje na dobrou zálivku ve šťavnatosti plodu. Ještě, když jsou zelené plody je dobré prolít kořenový bal a dozrávání nechat a nezalívat. Po sklizni, pokud má rostlina další zelené plody opakujeme to samé. Ač tato pálivka není obzvláště velkého vzrůstu, nedávejte ji do hustého sponu ať se okolo ní dobře manipuluje, protože má křehké větve, pomožte si vyvázáním pro kompaktnost keře. Humózní, zásaditá a dobře provzdušněná půda je pro papričky peřinka.
  • Možná využití: Oblíbená odrůda pálivé papriky určená pro všechny možné mexické pokrmy. Využijete však i v tradiční české kuchyni od gulášů po zeleninové pokrmy a to i tepelně neupravované. Vzhledem k masivnosti se dobře zavařuje.