Lednem startuje sezóna pro pěstitele chilli. Začíná ideální čas pro setí semínek extra pálivých odrůd. Mrkněte na jednotlivé odrůdy chilli papriček a pěstební sety pro pěstitele. ;)

Chilli semena Rocoto Red 10ks

3 hodnocení
 
  • 1 z 3
 

Krásná a neobvyklá paprička výjimečná svou odolností vůči chladu. Roste ve vysokých nadmořských výškách mezi 1500 m a 2900 m. n. m.

Vhodná ke snadnému pěstování i v našich podmínkách. 

Druh:

Capsicum Pubescens

Země původu:

Bolivie

Pálivost:

30.000-50.000 SHU

Výška keře:

130 cm

Velikost plodu:

5 cm

Doba zrání:

100 dnů

   

Počet semen:

10 kusů

 

Dostupnost Vyprodáno.
89 Kč
Kód produktu 1485
Značka CHILLIMAT
Webová stránka značky chillimat.cz
Kategorie Mírně pálivé Chilli
 

Zvláštností jsou černá semena, která jsou znakem pro Capsicum Pubescens. Rocoto má velmi šťavnatou chuť a silnou dužinu.

Léčivé účinky: Zahání hmyz, takže je vhodné ji pěstovat za oknem nebo na balkoně. Pálivé plody se používají vnitřně k léčbě hemmoroidů, revmatismu, poruchy trávení, astmatu. Zevně se používá na mazání bolestivých míst.

 

Pěstování

Pěstování v době po vyklíčení semínek je všeobecná u všech chilli papriček. Čím více světla rostlinka dostane, tím bude vývoj rostliny kvalitnější. Pravidelná zálivka (nepřemokřování) a jednou za týden přihnojení běžně dostupnými přípravky s vyšším obsahem dusíku je vše, co rostliny v této fázi potřebují. S přihnojením dbejte dávkování uvedené výrobcem. Při nasazení prvních pravých lístků přesaďte rostlinku do kelímku 0,5 litru, ve kterém vám vydrží až do finálního přesazení. Nároky na prostor v dospělosti je uveden v popisu rostliny. Protože je Rocoto Red rostlina, která má ráda teplo, pěstujeme jí ve sklenících a fóliovnících. A to buď ve volné zemi a nebo v květináčích s kvalitním substrátem. Velikost nádoby (květináče) minimálně 20 litrů.