Lednem startuje sezóna pro pěstitele chilli. Začíná ideální čas pro setí semínek extra pálivých odrůd. Mrkněte na jednotlivé odrůdy chilli papriček a pěstební sety pro pěstitele. ;)

Sazenice Chilli papriček Bhut Jolokia Peach 1ks

4 hodnocení
 
Akce Efekt lupa
  • 1 z 6
 

Druh: Chinense
Země původu: Indie
Pálivost: 10/12
Jednotky SHU: 800 000 - 1 001 000
Výška keře: 70 - 80 cm
Velikost plodu: 6 - 8 cm
Doba zrání: 90 dnů

Sazenice je keřovitého vzrůstu, avšak ne až tak košatá. Při dobrých podmínkách na prostor a světlo může dorůst až 120 cm na výšku a 80 cm na šířku. Množství plodů je střední spíše hojné.

Dostupnost Vyprodáno.
130 Kč
Kód produktu 98
Značka CHILLIMAT
Webová stránka značky chillimat.cz
Kategorie Extrémně pálivé Chilli
 

Tato odrůda bylo dlouho vedená v Guinessově knize za nejpálivější chilli papričku.

Papričky této odrůdy jsou po dozrání zbarvené do světlince broskvové barvy. Tvarem připomínají lusk dlouhý až 9 cm a až 3 cm široký. Lusk je tenkostěnný, což se hodí při sušení paprik na koření.

Rostlina je keříkovitého růstu, avšak ne až tak košatá. Při dobrých podmínkách na prostor a světlo může dorůst až 120 cm na výšku a 80 cm na šířku. Množství plodů je střední spíše hojné.
Významné je její aroma a chuť. Aroma je svěží, výrazné po citrusech a je cítit také broskev. Chuť je lehce aromatická, s ostrým palem, který má rychlý nástup.
Skvěle se hodí na výrobu domácích omáček či na sušení. Můžete si tak udělat domácí koření, které se hodí do každého jídla.

Dopřejte rostlině dostatek slunce, prostoru a živin a odvděčí se Vám množstvím plodů.

Jako každá rostlina i rostlina chilli papriček se Vám odvděčí svým plody na základě podmínek, které ji poskytnete, chilli celkově mají rády teplé podmínky a dostatek živin. Přejeme úspěšné pěstování a budeme velice rádi, když své výpěstky budete sdílet na našem Facebooku

Hmotnost 0.5 kg