Lednem startuje sezóna pro pěstitele chilli. Začíná ideální čas pro setí semínek extra pálivých odrůd. Mrkněte na jednotlivé odrůdy chilli papriček a pěstební sety pro pěstitele. ;)

Sazenice Chilli Papriček Big Black Mama 1ks

3 hodnocení
 
  • 1 z 3
 

Druh: Capsicum Chinense
Původ: USA
Pálivost: cca 1,000.000 SHU
Výška rostliny: 100 cm
Velikost plodů: 4 x 7 cm
Doba zrání: 100 dnů

Toto je pekelný hyrid, který vznik v dílně velkého pěstitele Troye Prima z USA. Jedná se o křížence Naga Morich a Trinidat Douglah.

Dostupnost Vyprodáno.
140 Kč
Kód produktu 1090
Značka CHILLIMAT
Webová stránka značky chillimat.cz
Kategorie Extrémně pálivé Chilli
 

Papričky dozrávají ze zelené do tmavě hnědé barvy. Jsou tenkostěnné a tvar mají nepravidelný, většinou protáhlou špičku. 
Plody můžete zpracovávat sušením a mletím na koření či na výrobu různých omáček. Při přímé konzumaci buďte opatrní.

Nároky na pěstování
Pro venkovní pěstování je výsev semen ideální v lednu až únoru, při pěstování za oknem či ve stanu lze vysévat celoročně. Klíčení trvá tři až čtyři týdny. Semena je nutné vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký. Při klíčení dodržujte teplotu 25 - 30 °C. Po vyklíčení je potřeba dostatek světla pro dobrý rozvoj rostliny. Teplota substrátu a vzduchu by neměla klesnout pod 22 °C. Nejlepší místo pro pěstování je skleník nebo foliovník, případně teplé a slunné venkovní místo. Chilli mají rádi dostatek živin, proto je ideální průběžně přihnojovat. Velikou výhodou je možnost předpěstování pod umělým osvětlením. I samotné klíčení semen trvá 3 - 4 týdny. Ideální místo pro pěstování je skleník či foliovník, kde budou mít rostliny maximální teplotu do 30C°.

 Přejeme úspěšné pěstování a budeme velice rádi, když své výpěstky budete sdílet na našem Facebooku

Hmotnost 0.3 kg