Lednem startuje sezóna pro pěstitele chilli. Začíná ideální čas pro setí semínek extra pálivých odrůd. Mrkněte na jednotlivé odrůdy chilli papriček a pěstební sety pro pěstitele. ;)

Sazenice Chilli Trinidad Scorpion Moruga Yellow 1ks

Neohodnoceno
 
  • 1 z 5
 

Druh: Capsicum Chinense
Země původu: Trinidad a Tobago
Pálivost: 12/12
Jednotek SHU: až 1 200 000
Výška keře: 60 - 150 cm
Velikost plodu: 4 - 7 cm
Doba zrání: 100 dnů

Pokud má rostlina Trinidad Moruga Scorpion příznivé podmínky, dorůstá velikých rozměrů a následně se Vám odvděčí velkým množstvím plodů. Využít v sušené formě jako koření.

Dostupnost Vyprodáno.
140 Kč
Kód produktu 1063
Značka CHILLIMAT
Webová stránka značky chillimat.cz
Kategorie Extrémně pálivé Chilli
 

Jelikož se jedná o odrůdu extrémně pálivých papriček, po rozkrojení můžete vidět kapičky kapsaicinového oleje. Při  ochutnávání nejprve cítíte pal a samotnou nasládlou chuť si můžete vychutnat, až když pálení začne odcházet.

Morugu Scorpion Yellow můžete využít v sušené formě jako koření. Pro svou pálivost i ideální i na výrobu domácích omáček.

Nároky na pěstování
Pro venkovní pěstování je výsev semen ideální v lednu až únoru, při pěstování za oknem či ve stanu lze vysévat celoročně. Klíčení trvá tři až čtyři týdny. Semena je nutné vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký. Při klíčení dodržujte teplotu 25 - 30 °C. Po vyklíčení je potřeba dostatek světla pro dobrý rozvoj rostliny. Teplota substrátu a vzduchu by neměla klesnout pod 22 °C. Nejlepší místo pro pěstování je skleník nebo fóliovník, případně teplé a slunné venkovní místo. Chilli mají rádi dostatek živin, proto je ideální průběžně přihnojovat. Trinidad Moruga Scorpion má dlouhou vegetační dobu. Velikou výhodou je možnost předpěstování pod umělým osvětlením. I samotné klíčení semen trvá 3 - 4 týdny. Ideální místo pro pěstování je skleník či fóliovník, kde budou mít rostliny maximální teplotu do 30C°.

Jako každá rostlina i rostlina chilli papriček se Vám odvděčí svým plody na základě podmínek, které ji poskytnete, chilli celkově mají rády teplé podmínky a dostatek živin. Přejeme úspěšné pěstování a budeme velice rádi, když své výpěstky budete sdílet na našem Facebooku      

 

Hmotnost 0.3 kg