SAZENICE JIŽ ROZESÍLÁME - zarezervujte si odrůdy, které se vám líbí. Ať máte jistotu, že budou - výběr je stále široký ;)

Chilli semínka Trinidad Scorpion Moruga 10ks

15 hodnocení
 
  • 1 z 5
 

Paprička opravdu extrémně pálivá... Její chuť si vychutnáte až tak po deseti minutách intenzivního pálení. 

Druh:

Capsicum Chinenses

Země původu:

Trinidad a Tobago

Pálivost:

až 2 009 231 SHU

Výška keře:

100 - 170 cm

Velikost plodu:

3 x 5 cm

Doba zrání:

120 dní

 

 

Počet semen: 

10 ks

 

Dostupnost Vyprodáno.
129 Kč
Kód produktu 4459
Značka CHILLIMAT
Webová stránka značky chillimat.cz
Kategorie Extrémně pálivé Chilli
 

Tato odrůda byla dlouho nejpálivější papričkou světa. Její pálivost dosahuje až 2,009,231 SHU (jednotek pálivosti).

Rostlina může dorůstat poměrně velkých rozměrů. V našem podnebí a při dobrých podmínkách 100 - 170 cm. Po celou vegetační dobu nasazuje bílé květy, které je dobré z počátku růstu vyštipovat, aby měla rostlina sílu růst. Plody mají velikost 3 - 5 cm a v plné zralosti výrazně červenou barvu. Povrch papriky je zkrabacený a špička je zmáčknutá. Výrazná je aromatická vůně.

Na vnitřní straně potí paprička kapky kapsaicinového olejíčku a pálivost je opravdu extrémní. Po pozření opravdové peklo narůstá v ústech postupně a stále graduje. Po deseti minutách pálení stále trvá a až poté si můžete vychutnat skutečnou chuť Trinidad Scorpion Morugy, která vám zůstala v ústech.

Tato odrůda pochází z karibského souostroví Trinidad a Tobago, tudíž vyžaduje vyšší teploty. Ideální je pro pěstování skleník nebo fóliovník, případně teplé a slunné venkovní místo. Podstatným přínosem pro rostlinu je předhnojený substrát a přihnojení hnojivy pro lepší růst a květ.


JAK SE POSTARAT O SEMÍNKA, ABY JICH VYKLÍČILO CO NEJVÍCE?

1) Nejprve si musíte zvolit klíčící médium

Vybrat si můžete ze tří možností:

     1. Klíčení v Jiffy puku (rašelinovém válečku) - je nejoblíbenější variantou pro své jednoduché použití.

Puky necháte ve vodě nabobtnat, zatlačíte semínko a máte hotovo. Velmi snadné je i první přesazování, kdy celé médium vložíte do substrátu, zlehka přikryjete a navhčíte. Bez poškození kořenového systému, který je bezpečně schovaný v médiu. 

     2. Klíčení v grodanu (minerální vatě) - grodanová kostka zajistí unikátní rozvoj kořenového systému a snadnou manipulaci.

Grodan má skvělé absorpční vlastnosti a vyvážený poměr vody a vzduchu, je možné ho použít opakovaně. Před použitím je třeba grodanové kostky tzv. napufrovat, necháme je 24 hodin napůl ponořené ve vodě. Ideální je odstátá voda dešťová nebo ze studně, díky napufrování dosáhneme ideálního pH pro maximální klíčivost.

    3. Klíčení v substrátu - nejdůležitější je vybrat kvalitní substrát

My doporučujeme výsevní substrát COCOMARK LIGHT MIX.  Je to vyvinutý speciálně pro potřeby chilli papriček. Obsahuje speciální druhy rašeliny a kosová vlákna. Pro provzdušnění a držení vláhy je do substrátu přidáván perlit.

Semenáčky přesazujeme při vytvoření prvních dvou lístků. V případě Jiffy puků a grodanu až když kořínky začnou prorůstat médiem ven, což bývá o trochu později. 

Každá z nabízených možností má své výhody a nevýhody.

2) Zajistit semínkům vhodné podmínky - teplo a světlo

Semínka pro vyklíčení potřebují teplotu 25-28°C. Nejjednodušším způsobem, jak jim ji zajistit je umístit je do speciálního skleníčku, který se o stabilní teplotu postará za vás. 

Velkými pomocníky jsou také sadbovače nebo pařníčky s ventilací.

Světlo nejlépe zajistíte umístěním média u jižního okna. Pomoci vám může i speciální LED osvětlení s velmi jednoduchým použitím. Jinou možností jsou úsporné lampy, které navíc trochu hřejí. K úsporné lampě potřebujete objímku s kabelem pro zapojení. Doporučujeme přidat i stínidlo, které odráží světlo a to dopadá na sazenice. 

3) Udržovat médium vlhké

Ideální je pro zvlhčování půdy používat rozprašovač. Pokud médium přelijete, semínka uhnijí, v případě, že mají málo vláhy, mohou klíčky uschnout ještě dříve než se dostanou nad povrch. Vlhkost je potřeba denně kontrolovat. 

4) Včas začít semenáčkům dodávat potřebnou výživu

Začněte své rostlinky co nejdříve podporovat v růstu kvalitními hnojivy určenými přímo pro semenáčky. Doporučujeme First Feed, které obsahuje nezbytné živiny, minerály a stopové prvky důležité pro sazeničku v prvních týdnech života. Je vhodné i pro sadbovací média.

Dostatečná výživa se znatelně projeví na kořenovém systému a celkové vitalitě a síle sazenice. 

S nasazením květů přejděte na květové hnojivo vyvinuté speciálně pro chilli papričky.

Papričky se vám odmění bohatým květenstvím a krásnou úrodou.

 


SETY PRO ZAČÍNAJÍCÍ PĚSTITELE VÁM CESTU KE ŠŤAVNATÝM PLODŮM VÝZNAMNĚ USNADNÍ.

Set pro začínající pěstitele START

Sety různých velikostí 

Najdete v nich semínka (dle vlastního výběru), klíčící média, skleníčky, literaturu o pěstování papriček, první hnojiva a nebo postřiky před škůdci. Vyberte si variantu, která vám bude nejlépe vyhovovat. 

Dárkovým setem potěšíte každého milovníka chilli papriček ;)

 


UŠETŘETE ČAS I PENÍZE A OBJEDNEJTE VŠE NAJEDNOU.

Pěstební média

Sadbovače a skleníčky

Kvalitní substráty

Rozprašovače

Štítky na popisky rostlin

Hnojiva pro řízky a semenáče

 

 

Hmotnost 0.1 kg