Lednem startuje sezóna pro pěstitele chilli. Začíná ideální čas pro setí semínek extra pálivých odrůd. Mrkněte na jednotlivé odrůdy chilli papriček a pěstební sety pro pěstitele. ;)

Chilli sazenice Bishop's Crown 1ks

6 hodnocení
 
Akce Efekt lupa
  • 1 z 3
 

Druh: Capsicum Baccatum
Země původu: :Barbados
Pálivost: 4/12
Jednotek SHU: až 30 000 SHU
Velikost rostliny: 130 x 40 cm
Velikost plodu: 2 x 5 cm
Doba zrání: 50 dnů

Zajímavý a netradiční papriček tvar rozhodně zaujme. Dorůstají do tvaru zvonečku, nebo jak z názvu vyplívá do biskupovy koruny. Barva je při dozrání červená a stěna je silnější.

 

Dostupnost Vyprodáno.
60 Kč
Kód produktu 1051
Značka CHILLIMAT
Webová stránka značky chillimat.cz
Kategorie Mírně pálivé Chilli
 

Zajímavý a netradiční papriček tvar rozhodně zaujme. Dorůstají do tvaru zvonečku, nebo jak z názvu vyplívá do biskupovy koruny. Barva je při dozrání červená a stěna je silnější.

Tato odrůda patří k mírnějším, co se týče své pálivosti. Lze je jíst čerstvé. Potěší vás chuť, která je výrazně papriková, nasládla a na konci zapálí. Velice dobře se dají použít do zeleninových salátů, k masu nebo grilované zelenině. Díky svému tvaru poslouží zároveň i jako dekorace.

Rostlina dorůstá do výšky zhruba 130 cm a je poměrně rozpínavá do šířky. Je dobré hned od začátku rostlinu vyvazovat. Velké množství větví se většinou zohýbá. Přestože jsou větve pružnější, neriskujte polámání.

Dopřejte papričce dostatek prostoru, na slunném a spíše bezvětrném místě. Záležet si dejte na dostatku živin a vláhy.


toto jako zajímavost

Lze je jíst čerstvé. Potěší vás chuť, která je výrazně papriková, nasládla a na konci zapálí. Velice dobře se dají použít do zeleninových salátů, k masu nebo grilované zelenině. Díky svému tvaru poslouží zároveň i jako dekorace.

 

Původ: Barbados Popis této chilli papričky
Bishop's Crown je výborným kořením původem z Barbadosu, kde se hojně používá v přípravě pokrmů. Rostlina je bohatě rozvětvená s opravdu velkým množstvím plodů, které připomínají malé zvonečky. Zraje od světle zelené do červené barvy. Chuť je velmi jemná, ovocná vůně, sladká. Příjemná do salátů, chutney omáček. Velmi vhodná pro zavaření i k sušení.

Hmotnost 0.3 kg