Sazenice Chilli papriček Pimientos de Padrón

Neohodnoceno
 
 

Rostlina umí být pěkně rozměrná s obřím kořenovým balem, takže jí dopřejte dostatečný prostor pro růst. Pimiento de Padrón potřebuje především dostatečnou péči jako kterékoliv jiné papriky.

Dostupnost Vyprodáno.
130 Kč
Kód produktu 1299
Značka CHILLIMAT
Webová stránka značky chillimat.cz
Kategorie Mírně pálivé Chilli
 

Většina plodů bývá v pálivosti mírná, ale vždy se najdou i takové, jenž opravdu pálí, a věřte, že to není pal ledajaký, na nějž byste za pár vteřin zapomněli. I z tohoto důvodu bývá pojídání Padrónu nazýváno ruskou ruletou. Jedná se o malé zelené papričky, které jsou přibližně pět až deset centimetrů dlouhé. V nasládlé chuti jsou naprosto jedinečné a s ničím nesrovnatelné. Pro milovníky zdravé výživy přidáváme informaci, že nemají prakticky žádné kalorie a obsahují důležité vitamíny, proteiny, vápník či železo. Pimientos de Padrón jsou zkrátka mimořádnou kulinářskou lahůdkou, která se tradičně připravuje jednoduše v olivovém oleji na pánvi či grilu, zlehka posypaná hrubozrnnou mořskou solí. 

Rostlina umí být pěkně rozměrná s obřím kořenovým balem, takže jí dopřejte dostatečný prostor pro růst. Pimiento de Padrón potřebuje především dostatečnou péči jako kterékoliv jiné papriky. Dopřejte mu kvalitní, prohnojenou a vzdušnou půdu. Padrony nemají rádi vlhkou půdu, vyhněte se přelévání a v období dozrávání plodů zálivku občas i vynechejte, nesmí však povadnout listy. Rostlině vyhovují teploty nad 22° C. V našem podnebí se plody nejlépe vyvinou ve skleníku nebo foliovníku, přes léto však nebude mít venku žádný problém. Plody má Pimiento de Padrón zelené a postupně dozrávající červeně. Sklizeň je nejlepší v zeleném stádiu.

Hmotnost 0.3 kg