Lednem startuje sezóna pro pěstitele chilli. Začíná ideální čas pro setí semínek extra pálivých odrůd. Mrkněte na jednotlivé odrůdy chilli papriček a pěstební sety pro pěstitele. ;)

Sazenice Chilli Papriček Habanero Orange 1ks

1 hodnocení
 
  • 1 z 4
 

Druh: Chinense
Země původu: Mexiko
Pálivost: 6/12
Výška keře: 60 - 100 cm
Velikost plodu: 4 - 5 cm
Doba zrání: 90 dnů

Další odrůda habanera v oranžovém provedení. Rostlina dorůstá do velikosti 60 - 100 cm, to ovlivníte velikostí prostoru či květníku. Dají se považovat za tlustostěnné chilli papričky.

Dostupnost Vyprodáno.
110 Kč
Kód produktu 95
Značka CHILLIMAT
Webová stránka značky chillimat.cz
Kategorie Středně pálivé Chilli
 

Další odrůda habanera v oranžovém provedení. Rostlina dorůstá do velikosti 60 - 100 cm, to ovlivníte velikostí prostoru či květníku.  Plody dorůstají 4 -5 cm a mají klasický tvar habanera. Dají se považovat za tlustostěnné chilli papričky.

Tato odrůda nasazuje velké množství bílých květů, což se následně projeví i na úrodě. Chilli papričky Habanero Orange můžete zpracovávat
jakýmkoli způsobem.  Výborné jsou i na sladký způsob jako marmelády, pálivé cukroví nebo do chilli omáček.

Nároky na pěstování
Doba klíčení semen je 10 - 30 dnů. Semena je nutné vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký. Při klíčení dodržujte teplotu 25 - 30 °C. Po vyklíčení je potřeba dostatek světla pro dobrý rozvoj rostliny. Teplota substrátu a vzduchu by neměla klesnout pod 22 °C. Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. V pozdějším období, zejména po období kvetení. když začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít k zahnívání kořenů. U odrůd habanero, doporučujeme pěstování ve skleníku nebo fóliovníku.Tím se podstatně zvýší výnos papriček. Pokud zvolíte květináč, iděálně o obsahu 8 - 10l. 
Hmotnost 0.5 kg